Historia

Vermilion Pickups to firma produkująca najwyższej jakości przetworniki gitarowe z najwyższej jakości części i podzespołów dostępnych na rynku.

Przetworniki produkowane są metodą/techniką potoczenie nazywaną „scatterwound” o której przeczytać możecie w jednym z artykułów na tej stronie.

Jak to wszystko się zaczęło?

Muzyka i deskorolka od zawsze były częścią mojego życia. Można powiedzieć, że byłem z tych bardziej „wrażliwszych” dzieci – czułem więcej, lubiłem rysować, tworzyć.

Pamiętam jak dziś gdy kolega dał mi kasetę z „Master of Puppets” – to było coś nowego, fajnego, kompletnie mi nieznanego, dzikiego i nieokiełznanego. Nie myślałem jednak wtedy by w ogóle zacząć grać na gitarze, która coraz to częściej pojawiała się w moim życiu, jednak na razie tylko w formie odtwarzanej muzyki.

Miałem to szczęście że ludzie w moim otoczeniu słuchali bardzo dużo muzyki – różnej i niezwykle dobrej – pożyczaliśmy sobie płyty, nagrania, poznawaliśmy nowe zespoły. Od święta spotykaliśmy się w piwnicy, gdzie nasz kolega Zbyszek (jedyny który grał na gitarze) pokazywał nam gitarowe chwyty, które wesoło fałszowaliśmy na naszych starych, pożyczonych gitarach akustyczno-klasycznych.

Nim się obejrzałem biegałem już w jednej ręce z deskorolką, w drugiej z gitarą elektryczną, a na słuchawkach przygrywali mi najlepsi, już niestety nieżyjący – Rysiek, Chester, Trevor.

Nim się obejrzałem biegałem już w jednej ręce z deskorolką, w drugiej z gitarą elektryczną, a na słuchawkach przygrywali mi najlepsi, już niestety nieżyjący – Rysiek, Chester, Trevor.

Pierwsze próby, koncerty, oszczędności przepuszczane na różne sprzęty, a właściwie tony sprzętu. Testowałem setki gitar, przetworników. Modyfikowałem, rozkręcałem, ustawiałem, sprzedawałem, kupowałem, wymieniałem się.

Wielu z nas wpadło w ten wir ;). Ja pozostałem w nim do dziś. Konikiem stały się przetworniki – ilości przetworników jakie udało mi się „przetestować”, „sprawdzić” są wręcz kosmiczne – ta wiedza, którą zdobywałem przez lata miała w końcu zaowocować, gdy z tyłu głowy pojawiała się coraz częściej myśl – „a może by tak zmontować swój pierwszy przetwornik?”.

Gdzieś w tak zwanym międzyczasie rozpocząłem służbę wojskową, która pochłonęła mnie na prawie 9 lat. Trochę pozwiedzałem, pochodziłem, poskakałem, postrzelałem, poznałem wielu fajnych ludzi (tych mniej fajnych też całkiem sporo).  Jednak od jakiego czasu kiełkowała we mnie myśl, aby coś zmienić…

…I tak w skrócie powstał pomysł Vermilion Handwound Pickups, który po wielu nieprzespanych nocach udało mi się zrealizować.

NASZA MISJA:
Dostarczać najlepszej jakości ręcznie robione przetworniki gitarowe z duszą, które wykonywane są z najlepszych podzespołów na rynku.

Like this:

Like Loading...

Obecnie posiadasz w koszyku...